Zeka Soruları Bilmeceleri

Zeka Mantık Soruları Bilmeceleri ve Doğru Cevapları

Altı adam bir şemsiyenin altında ıslanmadan nasıl durabilir? (oybil.com)
Hangi soruya cevap verilmez? (oybil.com)
Ali, Veli'nin Tam Karşısında Duruyor. Ancak Veli, Ali'nin Tam Karşısında Değil. Neden? (oybil.com)
2 + 2 + 2 = 244 Bir işareti değiştirerek eşitliği sağlayın. (oybil.com)
Bir pastanın üzerinde 10 tane mum var. Dört tanesini söndürdük, kaç mum kalır? (oybil.com)
A, B, C, D VE E birbirlerinden ve sıfırdan farklı tamsayılardır. ABCDE x 4 = EDCBA ise A=? B=? C=? D=? E=? (oybil.com)
Şekildeki Saat Kadranını İki Çizgi İle Üç Parçaya Ayırın Ve Yer Parçada Kalan Rakamların Toplamı 23 (Yirmiüç) Olsun. Çizgilerin Doğru Olması Şart Değil. (oybil.com)
Bir Duvarın Üzerinde 5 Adet Kuş Duruyor. O Sırada Oradan Geçmekte Olan Bir Avcı, Tüfeğini Ateşleyip İkisini Vuruyor. Geriye Kaç Kuş Kalır? (oybil.com)
1 Kilo Pamuk Mu Daha Ağırdır 1 Kilo Demir Mi? (oybil.com)
ANASINDA YOK BABASINDA VAR KARDEŞİNDE YOK BACISINDA VAR (oybil.com)
13 tane yanan mumdan 8 tanesi söndürülürse geriye kaç mum kalır (oybil.com)
bir adam varmış.yolu geçmek istiyormuş. fakat bir tarafında ateş,bir tarafında su,bir tarafında yılanlar,bir tarafında da karanlık varmış. adam karanlıktan korkuyormuş.elinde de bir sopası varmış.nasıl geçer? (oybil.com)
3 Adam Bir Otele Gider Her Biri 10 Lira Vererek Toplam 30 Lira Ödeyerek Oda Tutarlar Ve Eşyalarını Alıp Odalarına Çıkarlar. Fakat Otel Müdürü Bugünün Çarşamba Olduğunu Hatırlar Ve Özel Bir Fiat Uygular. Bellboy U Çağırır Fazladan Kestiği 5 Lirayı 3 Adama Vermelerini İster.bellboy Adamların Odasına Çıkar Ve 5 Lirayı Geri Verir Bunun Üzerine Adamlar 2 Lirayı Bahşiş Olarak Bellboya Verir Geri Kalan 3 Lirayı Paylaşırlar. bu Durumda Adamların Otel İçin Ödedikleri Miktar 9 Liradır (Daha Evvel 10 Lira Vermişlerdi Sonra Da 1 Lira Geri Paylaştılar). Sonuçta Toplam Ödedikleri Miktar 3x9 = 27 Lira Dır 2 Lira Da Bellboy A Bahşiş Vermişlerdi Ve Sonuçta Harcadıkları Toplam Miktar= 27 + 2= 29 Lira Dır. Fakat Otele Girerken Verdikleri Para 30 Lira İdi O Halde 1 Lira Nereye Gitti? (oybil.com)
6 Adet Kibrit Çöpü İle 4 Adet Eşkenar Üçgen Nasıl Elde Edebiliriz? (oybil.com)
Bir Cinayet İşlenmiş Ve Tek Görgü Tanığı Var. Duruşmada Görgü Tanığına Hakim Sormuş: Anlat Bakalım Nasıl Oldu ? görgü Tanığı Da Aynen Şöyle Anlatmış: Sahilde Yürüyordum İskeleye Yanaşmış Olan Gemide Adam Kafasına Silahı Dayayıp 2 El Ateş Etti. yani Görgü Tanığı Adamın İntihar Ettiğini İddaa Etmiş. hakim De Adamı Bu Vurdu, Tutuklayın. Demiş. hakim Bunu Sizce Neye Dayanarak Söylemiş Olabilir? (oybil.com)
yağmur yağınca yükselen şey nedir (oybil.com)
Bir kalem ve bir silginin toplam fiyatı 110 TL\'dir. Kalem, silgiden 100 TL daha pahalı olduğuna göre herbiri kaçar liradır? (Cevabı akıldan veriniz) (oybil.com)
Üst katta sönük halde 3 lamba var ve alt katta 3 elektrik anahtarı var. Her bir anahtar bir lambayı açıp kapıyor. Şimdi siz bu anahtarları istediğiniz kadar açıp kapatabilirsiniz fakat üst kata yalnızca 1 kere çıkıp hangi lambanın yandığını kontrol edebilirsiniz. Bu durumda hangi anahtarın hangi lambayı açıp kapadığını nasıl bulursunuz (oybil.com)
Birgün bi köye bir atlı adamla arkasında bir kız gelir. Köydekiler derki vay çakal almış kızı gidiyor. Sonra admla kız gelir derki; Siz anlamadınızmı ? . Bu adamın annesi benim annmin kaynanası .Bilin bakalım bu adam kimdir ? (oybil.com)
İki baba, iki oğul tavşan avına gitmişler ama üç tavşan avlamışlar bu üç tavşanı bütün olarak eşit şekilde paylaşmışlar, bu nasıl olmuş? (oybil.com)
Uçurumun dibindesiniz bir elinizle küçük çocuğunuzu diğeriylede büyük çocuğunuzu tutuyorsunuz eğer bi müdet daha böle kalırsanız üçünüz birden düşeceksiniz.hangisinin elini brakırdınız? (oybil.com)
Anneye değmez, babaya değer, anneanneye değmez, amcaya değer.Bu nedir (oybil.com)
bozuk bir saat günde kaç kere doğruyu gösterir??? (oybil.com)
Aşağıdaki Resimde Bulunan Topu Tüm Karelerden İlerletip Tekrar Aynı Yere Getirebilir Misin? Not: Çapraz Gitmek Yasaktır. (oybil.com)
İki İnsan Mağzaya Girer Biri Kız Dieri Erkek Satıcı Onları Karı - Koca Sanar Kız Hayır Demiş Biz Karı Koca Deyiliz Demiş Satıcı Peki Adam Senin Neyin Demiş Kız Onun Annesi Benim Annemin Kaynanası Erkek Kızın Babası Dışında Neyi? (oybil.com)
Bir satranç tahtasında kaç tane kare vardır? (oybil.com)
İlk önce hangi kap dolar? (oybil.com)
3 kedi 3 fareyi 3 dk da yerse 100 kedi 100 fareyi kaç dk da yer (oybil.com)

Çocuk Bilmeceleri Ana Sayfa

Diğer Zeka Soruları Bilmeceleri:

[1]2345... Son Sayfa

Zeka Soruları Bilmeceleri Arşivi